top of page

Hakkımda

   Mesleğinin 15. yılında olan Candan Kavalcı sırasıyla; Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Danışmanlık Merkezi, Çekmeköy Belediyesi, Maltepe Üniversitesinde ergen ve genç yetişkinlerle ve Marmara Koleji, Keystone International ve Bahçeşehir Koleji  okullarında okul psikoloğu olarak 7 yıl boyunca ergenler ve aileleri ile çalıştı. Bundan 8 yıl önce yarı zamanlı almaya başladığı özel psikolojik danışmanlık merkezi ile çalışmalarına tam zamanlı olarak devam etmektedir.

 

   Pozitif Psikoterapi, Çözüm Odaklı Terapi, Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü -Satir Sistemik Dönüşümsel Çift ve Aile Terapisi 3 yıllık eğitimi kapsamında Aile içi şiddet, Risk altındaki ergenler, Aileler ile oyun ve kum terapisi eğitimlerini almıştır.  Davranış Bilimleri Enstitüsü- EMDR Yetişkin Terapisi ve EMDR Çocuk ve Ergen Terapisi, Aileler ile çalışmalarında verimliliğini arttırmak amacıyla Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimi (Eğitmen Evangeline Munns) almıştır. Ayrıca CAS, MMPI, MOXO testleri uygulama yeterliliğine sahiptir.

 

  Danışmanlık merkezinde yürüttüğü Çalışmalarını, ergenler, genç yetişkinler, yetişkinler, çift ve ailelerle gerçekleştirmektedir. Davranış ve uyum sorunları, okul problemleri, duygu yönetimi, kaygı bozuklukları ve aile içi ilişkisel sorunlar, yaşantısal sorunlar, ergenlik dönemi, ve sporculara yönelik çalışmalar ele aldığı bazı konulardır. Çeşitli kuruluşlarda Ailelere ve Bireysel kişisel gelişim grup çalışmaları ve seminerler vermektedir.

   EMDR Travma çalışma grubu ve YÖRET Vakfı gönüllüsü terapisti olarak dönemsel olarak çalışma gruplarında yer almaktadır. 

Eski milli yüzücüdür. Yedi kez milli takıma girme ve iki kez Türkiye rekoru kırma başarıları göstermiştir.

   Evli ve bir kız çocuğu, bir kedi ve iki köpek annesidir.

bottom of page